Kategoriarkiv: Kurs

Invitasjon til dommerkurs

INNBYDELSE TIL DOMMERKURS / REPETISJONSKURS
LØRDAG 10. OG SØNDAG 11. NOVEMBER 2018 I SANDE

Styrkeløftregion Østafjell innbyr herved til dommerkurs/repetisjonskurs for regionens dommere.

Tid Dommerkurs: Lørdag 10. november fra kl. 09.00 til ca. kl. 16.00
Søndag 11.november fra kl. 09.00 til ca. kl. 14.30

Tid Repetisjonskurs: Søndag 11. november fra kl. 09.00 til ca. kl. 11.00
Sted: Sande Videregående Skole, Hans K. Evensensvei 53, 3076 Sande

Instruktør: Jan Sjøl

Lørdag gjennomgås IPF´s tekniske reglement og nasjonale bestemmelser, hvoretter det på søndag gis en kort repetisjon av disse regler og avlegges teori- og praktisk prøve for de som skal bli Regionsdommer eller Forbundsdommer. De som bare skal ha repetisjonskurs trenger ikke å komme på lørdagen.

Kurset gjelder for tre kategorier dommere: Nye dommere, Regionsdommere som ønsker å bli Forbundsdommere og obligatorisk repetisjonskurs for dommere (hvert 4. år).

For å bli Forbundsdommer er kravet følgende: Minst 2 års praksis som Regionsdommer og minst 90 poeng på ny teoriprøve, som avlegges sammen med ny praktisk prøve på søndag.

Regionen oppfordrer spesielt klubbene til å melde på kvinnelige dommerkandidater.

Deltakerne bes melde seg på til kurset via sine respektive klubber, som sender samlet påmelding
til undertegnede pr. mail jansjol@online.no innen onsdag 31. oktober 2018.

Kursmateriellet er:
1. Forberedelsehefte for dommerkurs for krets- og forbundsdommere
2. NSF´s lover,
3. Særnorske regler og
4. IPF´s tekniske regler

Kursmateriellet kan skrives ut fra dokumentarkivet på NSF´s webside,
http://styrkeloft.no/dokumentarkiv og det er viktig at dere møter forbererdt.

Det kreves ikke deltakeravgift.

Med vennlig hilsen
Styrkeløftregion Østafjell
Jan Sjøl
Dommerinstruktør
41634579

Dommerkurs avholdt

 

Dommerkurs 2017
Dommerkurs 2017

Det ble 5 kandidater som bestod dommerprøven, både teori og pratisk prøve i helgens dommerkurs. Nye dommere i regionen er Thomas Waal(Skien), Andreas Jemtland (Skien) Kim Beck Gundersen (Skien), Lena Sjøl (Sande), Eivind Sjøl (Sande).

I tillegg var Morten Novum, Terje Sandbo, Sverre Paulsen, Jan Sjøl og Geir Korvald på repetisjonskurset.